Ο Τσούπο-Μοτίνγκ έκανε ανεξήγητη απόκρουση… σε γκολ της Παρί! (video)

Ο Τσούπο-Μοτίνγκ ήταν αυτός που στο 13′ άνοιξε το σκορ στον εντός έδρας αγώνα της Παρί απέναντι στο Στρασβούργο, παιχνίδι στο οποίο με νίκη οι πρωτευουσιάνοι θα κατακτήσουν μαθηματικά το όγδοο πρωτάθλημα στην ιστορία τους.

Λίγο αργότερα, όμως, κι αφού οι φιλοξενούμενοι είχαν ισοφαρίσει τρία λεπτά νωρίτερα σε 1-1 (26′), ο ίδιος ποδοσφαιριστής ήταν αρνητικός πρωταγωνιστής σε μια από τις πιο περίεργες φάσεις της χρονιάς.

Συγκεκριμένα, με τον Ενκουνκού από πλάγια θέση να πλασάρει σε κενό τέρμα και να ετοιμάζεται να πανηγυρίσει το 2-1, ο Τσούπο-Μοτίνγκ παρενέβη και σταμάτησε την μπάλα πάνω στη γραμμή!

Στα ΜΚΔ πολύς κόσμος χαριτολογώντας αναφέρει πως ίσως έχει στοιχηματίσει στην ισοπαλία, όμως αν το έπραξε, η ενέργειά του δεν… φέρνει αποτέλεσμα καθώς πριν από το τέλος του ημιχρόνου (38′) το Στρασβούργο σκόραρε ξανά και προηγήθηκε με 1-2!