«Με ρώτησαν αν ήμουν έτοιμος, το MLS ήταν;» – H γκολάρα Ζλάταν σε διάφορες γλώσσες – ΒΙΝΤΕΟ

Σαν σήμερα πριν από δύο χρόνια (31/3/18) ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς έκανε το ντεμπούτο του στο MLS, με τη φανέλα των Λος Άντζελες Γκάλαξι.

Και τι ντεμπούτο!

Ο Σουηδός σούπερ σταρ μπήκε αλλαγή στο 71ο λεπτό στο ντέρμπι με τη Λος Άντζελες FC και έξι λεπτά αργότερα ισοφάρισε (3-3) με ένα απίθανο γκολ από τα 40 μέτρα, ενώ στις καθυστερήσεις «κτύπησε» ξανά πετυχαίνοντας το νικητήριο τέρμα!

Στη δεύτερη… επέτειο λοιπόν εκείνης της πολύ ξεχωριστής μέρας, οι Γκάλαξι δεν θα μπορούσαν να μη θυμηθούν την γκολάρα με την οποία ο Ζλάταν «συστήθηκε» στο MLS και δημοσίευσαν ένα βίντεο με την περιγραφή του τέρματος σε διαφορετικές γλώσσες.

Ο Ιμπραΐμοβιτς φυσικά βρήκε την ευκαιρία να ρίξει άλλη μια… ατάκα και αναδημοσιεύοντας το βίντεο, έγραψε:

«Με είχαν ρωτήσει αν ήμουν έτοιμος. Η σωστή ερώτηση ήταν, το MLS ήταν έτοιμο;»