Η ανατροπή του αιώνα έγινε με γκολ Κύπριου! (video)

Είναι από τις φορές που ο τίτλος φαντάζει τρομερά υπερβολικός, χωρίς να είναι στην πραγματικότητα.

Γιατί η ανατροπή που έγινε σήμερα σε αγώνα του πρωταθλήματος της Νοτίου Κορέας, μπορεί εύκολα να χαρακτηριστεί ως η μεγαλύτερη του αιώνα!

Την έκανε για τη 17η αγωνιστική η Γκανγκβόν η οποία, σημειώστε, προερχόταν από τέσσερα σερί ματς χωρίς νίκη.

Μέχρι το 71ο λεπτό ήταν σίγουρο πως… θα τα ‘κανε πέντε αφού η Ποχάνγκ Στίλερς τη νικούσε με 4-0. Η Γκανγκβόν, εντούτοις, κατάφερε με πέντε γκολ στο τελευταίο 25λεπτο να φέρει τον αγώνα τούμπα και να πάρει μια απίθανη νίκη με 5-4!

Αυτό δεν ήταν το πιο εντυπωσιακό, καθώς στο 92′ το σκορ ήταν ακόμη στο 4-2 για τους φιλοξενούμενους! Έτσι, για να γίνει το τρομερό come-back χρειάστηκε η Γκανγκβόν να σκοράρει στο 92′, το 94′ και το 96’…

Σας αφήσαμε το καλύτερο για το τέλος.

Η ομάδα που έκανε την ανατροπή του αιώνα είναι αυτή στην οποία αγωνίζεται ο Βαλεντίνος Σιέλης, ο οποίος όχι μόνο έπαιξε βασικός, αλλά σκόραρε το δεύτερο γκολ της ομάδας του μειώνοντας σε 4-2 στο 79′! Μάλιστα, ο Κύπριος αμυντικός έδωσε και την ασίστ στο 4-4 με ωραία κεφαλιά!

Aναμφισβήτητα, ο Σιέλης γράφτηκε στην ιστορία της ομάδας του…

To γκολ του Σιέλη στο 4:20 του video: