Απίθανο: Ο Σισοκό δεν ήξερε ότι η Τότεναμ προκρίθηκε!

Απίθανη ιστορία βγήκε προς τα έξω αναφορικά με τη χθεσινή συγκλονιστική πρόκριση της Τότεναμ επί της Σίτι στο Έτιχαντ.

Τα τέσσερα ρεκόρ του απίθανου «θρίλερ»! (video)

Οι Λονδρέζοι έχασαν με 4-3 όμως χάρη στη νίκη τους με 1-0 στον πρώτο αγώνα θα βρεθούν για πρώτη φορά μετά από 57 χρόνια στα ημιτελικά του Champions League, κάτι για το οποίο ο Μούσα Σισοκό… ενημερώθηκε λίγα λεπτά μετά το τέλος του αγώνα!

Ο Γάλλος μέσος είχε αποχωρήσει τραυματίας στο πρώτο ημίχρονο και βρισκόταν στον πάγκο όταν στο 93’ ο Στέρλινγκ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και τη Σίτι στα ημιτελικά για περίπου… μισό λεπτό.

«Άτιτλο» καρέ προπονητών για πρώτη φορά από το 2004!

Η αναστάτωση του Σισοκό όμως ήταν τόσο μεγάλη που έφυγε για τα αποδυτήρια και δεν πρόλαβε να δει πως το VAR ακύρωσε το γκολ λόγω υπόδειξης οφσάιντ στον Αγουέρο!

Έτσι, την ώρα που οι παίκτες, το τεχνικό επιτελείο και ο κόσμος της Τότεναμ πανηγύριζαν την τεράστια πρόκριση, ο ίδιος ήταν στα αποδυτήρια απογοητευμένος και ενημερώθηκε για τα… ευχάριστα λίγο αργότερα, από μέλος του τεχνικού επιτελείου!

Έμειναν δύο στο κυνήγι του treble – Οι 7 που το πέτυχαν

«Ήμουν στον πάγκο όταν έγινε το 5-3 και αναστατώθηκα τόσο, που πήγα αμέσως στα αποδυτήρια. Ήμουν μόνος, δεν ήρθε κανείς μαζί μου, ούτε τηλεόραση είχα που να έδειχνε το παιχνίδι. Έτσι, στο μυαλό μου αποκλειστήκαμε» εξήγησε αρχικά ο Σισοκό μιλώντας στη L’Equipe και πρόσθεσε:

«Τότε, ένα από τα μέλη του τεχνικού επιτελείου μπήκε στα αποδυτήρια και μου είπε: ‘Απίστευτο, το κάναμε!’» και όταν τον ρώτησα πώς, μου είπε πως το γκολ ακυρώθηκε. Έτσι, φόρεσα μια φανέλα, ξέχασα τον τραυματισμό μου κι έτρεξα έξω να βρω τους υπόλοιπους για να μη χάσω τους πανηγυρισμούς μιας τόσο ιστορικής στιγμής. Ήταν απίστευτο, ένα συναισθηματικό σοκ».