Πολύτιμη εντός έδρας νίκη για τον Άρη – «Ξεγνοιάζει» ο Ονήσιλος

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε ο Άρης, στην προσπάθεια που κάνει για να προλάβει το «τρένο της ανόδου».

Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής επιβλήθηκε με 2-1 της Αναγέννησης Δερύνειας στο Τσίρειο.

Δύσκολα και με αρκετή δόση άγχους πήρε ένα υπερπολύτιμο τρίποντο, ανέβηκε στην δεύτερη θέση και τους 43 βαθμούς (με αγώνα περισσότερο) και διεύρυνε τη διαφορά στους 10 βαθμούς από την ομάδα της Αμμοχώστου.

Τα τέρματα για το συγκρότημα του Νικόλα Μαρτίδη πέτυχε ο Αρμίτσε Ορτέγα στο 11ο λεπτό (με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι) και στο 37ο λεπτό.

Για την ομάδα του Απόστολου Μακρίδη μείωσε στο 74ο λεπτό ο Αντώνης Ράνος.

Ανεβαίνει και ξεγνοιάζει ο Ονήσιλος…

Σπουδαίο διπλό πέτυχε στη Λακατάμια ο Ονήσιλος. Επικράτησε με 4-2 του τοπικού ΘΟΪ και πλέον βρίσκεται με 28 βαθμούς στην 7η θέση της βαθμολογίας, γεγονός που τον κρατάει μακριά από την επικίνδυνη ζώνη.

Οι γαλαζοκίτρινοι παρέμειναν στους 25 βαθμούς και ο κίνδυνος να «μπλέξουν σε περιπέτειες» είναι ορατός.