Νίκη σε δύο δόσεις για τον Άρη, «πάτησε» κορυφή (βαθμολογία)

Χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα ανάμεσα σε Ομόνοια Ψευδά και Άρη, που συνεχίστηκε σήμερα με το σκορ στο 0-2 μετά τη χθεσινή διακοπή στο ημίχρονο, λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου από τη βροχόπτωση.

Η ομάδα της Λεμεσού κράτησε το προβάδισμα που… πήρε από χθες χάρη στα τέρματα των Λόπες (14′) και Ντελμίρο (20′) και πανηγύρισε έτσι ένα σημαντικό διπλό, το οποίο μάλιστα την ανεβάζει στους 22 βαθμούς και στην κορυφή της βαθμολογίας, με αγώνα περισσότερο από την Καρμιώτισσα.

Υπενθυμίζουμε πως τα άλλα δύο παιχνίδια που διακόπηκαν χθες για τον Α’ όμιλο θα συνεχιστούν στις 18 Δεκεμβρίου το Ομόνοια Αραδίππου-Καρμιώτισσα και στις 8 Ιανουαρίου το Αγία Νάπα-ΑΣΙΛ.