H απόφαση της ΚΟΠ για το ΑΣΙΛ-Αγία Νάπα

Από το λεπτό στο οποίο υπήρξε διακοπή του αγώνα θα συνεχιστεί ο αγώνας ανάμεσα στον ΑΣΙΛ και την Αγία Νάπα, ο οποίος είναι στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου της Β’ κατηγορίας.

Η ΚΟΠ ενημέρωσε τόσο την αρχή Σταδίου του ΓΣΖ όσο και τις ομάδες ΑΣΙΛ και ΑΟΑΝ πως ο διακοπέντας αγώνας θα ξεκινήσει την ερχόμενη Τετάρτη και ώρα 15:30 από το σημείο που σταμάτησε.

Θυμίζουμε ότι μετά το τέρμα του Πεχλιβάνη για τους φιλοξενουμένους στο 14’, προέκυψε πρόβλημα στην ηλεκτροδότηση των προβολέων και ο διαιτητής διέκοψε την αναμέτρηση.

Ο ρεφ Κωνσταντίνος Φωτίου περίμενε για περίπου 50 λεπτά ώστε να αποκατασταθεί το πρόβλημα για να επανεκκινήσει την αναμέτρηση, όμως αυτό δεν συνέβη και στις 19:05 αποφάσισε να διακόψει οριστικά τον αγώνα.

H ενημέρωση από την ΚΟΠ:

«Ανακοινώνεται ότι ο αγώνας του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας μεταξύ των ομάδων του ΑΣΙΛ Λύσης με την Αγία Νάπα θα συνεχιστεί την Τετάρτη 6 Νοεμβρίου και ώρα 14:30 στο Στάδιο ΓΣΖ.

Ο αγώνας θα συνεχιστεί από το χρονικό σημείο (16ο λεπτό) της διακοπής του και με το ίδιο φύλλο αγώνα.

Όπως είναι γνωστό, στον πιο πάνω αγώνα είχαμε διακοπή λόγω τεχνικού προβλήματος με τους προβολείς του Σταδίου ΓΣΖ και την ώρα της διακοπής η Αγία Νάπα ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0.

Ο αγώνας δεν μπορεί να διεξαχθεί την ερχόμενη Τετάρτη 23 Οκτωβρίου γιατί την Παρασκευή 25 Οκτωβρίου είναι ορισμένος ο αγώνας Αγία Νάπα – Αλκή».