Άλλη μια επιτυχία για Τραΐκοβιτς, η κούρσα που τον έφερε δεύτερο στη Μαδρίτη (video)

Άλλη μια επιτυχία για τον χρυσό μας πρωταθλητή Ευρώπης Μίλαν Τραΐκοβιτς που κατέκτησε τη δεύτερη θέση στην Ισπανία κατά τη συμμετοχή του στο Premium Meeting της Μαδρίτης.

Στην πρώτη θέση κατετάγη ο Ισπανός Ορλάντο Ορτέγα με χρόνο 13:32 δευτερόλεπτα, με τον πρωταθλητή μας να πετυχαίνει χρόνο 13:44 και την τριάδα να συμπληρώνει ο Yaqoub Al-Yoha από το Κουβέιτ με επίδοση 13:45.

Ο Κύπριος αθλητής έπεσε απο τα 13.45 και ετοιμάζεται για τον μεγάλο τελικό του παγκοσμίου πρωταθλήματος στη Ντόχα. Αυτός ο χρόνος ήταν η δεύτερη καλύτερη του εμφάνιση σε αυτή τη χρονιά.

Ο Ορτέγα που τερμάτισε πρώτος με 13.32 είναι συναθλητής του πρωταθλητή μας και αθλητής του Αντώνη Γιαννουλάκη. Ο πρωταθλητής Ευρώπης Μίλαν Τραικοβιτς θα έχει τον επόμενο του αγώνα στη Γερμανία την ερχόμενη εβδομάδα και συγκεκριμένα στο Βερολίνο για το ISTF BERLIN 2019.