Μικρές Κατηγορίες: Νίκες πρωτιάς για Ομόνοια Ψευδά & Ηρακλή

Ούτε η ΑΠΕΑ Ακρωτηρίου δεν μπόρεσε να σταθεί εμπόδιο στην ξέφρενη πορεία που έχει διαγράψει μέχρις στιγμής στο πρωτάθλημα Γ’ Κατηγορίας η Ομόνοια Ψευδά.

Μια ημέρα μετά την ήττα (2-1 από την ΕΝΑΔ) του Διγενή Μόρφου η ομάδα του Ψευδά επικράτησε της σημερινού αντιπάλου της με 1-0 από τέρμα του Παναγιώτη Παναγιώτου στο 66ο λεπτό μένοντας έτσι μόνη πρώτη στη βαθμολογία με τρεις βαθμούς διαφορά μετά το πέρας της 19ης αγωνιστικής.

Το παιχνίδι παρακολούθησαν περισσότεροι από 400 φίλοι του ποδοσφαίρου.

Το… χαβά του ο Ηρακλής

Ολοκληρώθηκε σήμερα η 19η αγωνιστική στο Πρωτάθλημα Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ Alexander College.

Ο πρωτοπόρος Ηρακλής Γερολάκκου νίκησε με 2-1 την Ασπίς Πύλας και έφτασε στους 43 βαθμούς, πέντε περισσότερους από την Εληά Λυθροδόντα.

Το σκορ άνοιξε στο 31ο λεπτό ο Νεκτάριος Κάττος και στο 50ο ο Φρίξος Καραολή διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ η Ασπίς το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με τον Παναγιώτη Παλλουρτή (75′).