Την Παρασκευή ήταν η «επέτειος του δημοψηφίσματος», 16 ολόκληρα χρόνια πέρασαν από τη μοναδική ευκαιρία που μας δόθηκε να δικαιωθούμε όλοι οι πρόσφυγες και να οικοδομήσουμε αυτό το νησί με θεμέλιά μας την ειρήνη και τη συγχώρεση. Χωρίς να θέλω να διαχωρίζω τον λαό όπως έκαναν πολλοί τότε σε αυτούς που είπαν «ναι» και σε αυτούς που είπαν«όχι», όσες αναρτήσεις διάβασα την Παρασκευή ήταν από μέλη κομμάτων που υποστήριξαν το «όχι», παρουσιάζοντας την επικράτηση του «όχι» στο δημοψήφισμα ως μια «νίκη» του ελληνισμού έναντι της Τουρκίας… Τι να πει κανείς σε μια τέτοια διεστραμμένη αντίληψη; Αυτό που ζήσαμε από τότε μέχρι και αυτή τη στιγμή που γράφεται αυτό το άρθρο μόνο ως ήττες της Κύπρου και...
Για να διαβάσετε το άρθρο, συνδεθείτε με την έκδοση PREMIUM ή αγοράστε τον «Π» από τα περίπτερα.
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας www.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.