Τετράδα με «σβηστές μηχανές» ο ΑΠΟΕΛ

ΑΘΛΗΤΙΚΑ /ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ
Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα και δίνοντας χρόνο σε παγκίτες ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε στο «Λευκόθεο» τον Εθνικού Λατσιών με 3-0 σετ...

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα και δίνοντας  χρόνο σε παγκίτες ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε στο «Λευκόθεο» τον Εθνικό Λατσιών με 3-0 σετ και πέτυχε την τρίτη συνεχή νίκη ανεβαίνοντας βαθμολογικά και πατώντας τετράδα.

Ο Εθνικός Λατσιών τα έδωσε όλα αλλά έχασε απέναντι σε ένα ανώτερο αντίπαλο μένοντας ουραγός χωρίς βαθμό.

Οι «γαλαζοκίτρινοι» μπήκαν δυνατά και σοβαρά κερδίζοντας το πρώτο σετ 25-14 και πήρε το προβάδισμα, απέναντι στον Εθνικό που στάθηκε καλά.

Τα ίδια δεδομένα επικράτησαν και στο δεύτερο σετ με ο ΑΠΟΕΛ να επιβάλλεται και να κερδίζει τον μαχητικό Εθνικό με 25-14. Το 2-0 ήταν γεγονός.

Το τρίτο σετ ο Εθνικός εμφανίστηκε κάπως πιο ανταγωνιστικός εκμεταλλευόμενος και τις αλλαγές του ΑΠΟΕΛ. Οι «γαλαζοκίτρινοι» έλεγξαν όμως τον ρυθμό και κέρδισαν 25-17 και τον αγώνα 3-0.

Γήπεδο: ΛΕΥΚΟΘΕΟ

ΑΠΟΕΛ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΤΣΙΩΝ: 3-0 (25-14, 25-14, 25-17)

ΑΠΟΕΛ(Λ. ΛΟΙΖΟΥ): Κασαμπαλής, Χάλαντα,Δημητρίου,Γεωργίου,Ράμμα, Αβερκίου – Λίμπερο: Παντελή. – Αλλαγές: Χρυσοστόμου,Γκιργκίς, Παναγίδης.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΤΣΙΩΝ(M. ΠΑΜΠΑΚΑΣ): Κυπριανού, Κ. Γεωργίου,Προύσαλης, Χριστοφίδης, Κουλέντης,Παμπακάς – Λίμπερο: Προύσαλης Κ. – Αλλαγές: Kουπής, Βραχίμης, Λαγού, Χριστοφορίδης.