Τέταρτη και... φαρμακερή για τον Ρονάλντο - Τα πρώτα δύο γκολ (videos)

ΑΘΛΗΤΙΚΑ /ΔΙΕΘΝΗ ΝΕΑ

Όπως πέρσι με τη Ρεάλ, έτσι και φέτος με τη Γιουβέντους, στο τέταρτο παιχνίδι πρωταθλήματος ο Πορτογάλος σταρ πέτυχε το πρώτο του γκολ

Τέλος στην «ξηρασία» έβαλε ο Κριστιάνο Ρονάλντο, που στο τέταρτο παιχνίδι του στη Serie A σκόραρε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Γιουβέντους.

Όπως και πέρσι, έτσι και φέτος, ο Πορτογάλος «ξύπνησε» μετά που απέτυχε να σκοράρει στα πρώτα του τρία ματς, δίνοντας το προβάδισμα στους μπιανκονέρι με εύκολο τρόπο στο 50ό λεπτό του εντός έδρας αγώνα με τη Σασουόλο.

Μάλιστα, ο Ρονάλντο διπλασίασε τα γκολ του και της ομάδας του στο 65', με ωραίο διαγώνιο σουτ.

Σε άλλες αναμετρήσεις, η Τζένοα επικράτησε εντός έδρας με 1-0 επί της Μπολόνια χάρη σε γκολ του Πιάτεκ στο 69ο λεπτό, ενώ στο 1-1 συμβιβάστηκαν Ουντινέζε και Τορίνο στο γήπεδο της πρώτης.