Τέσσερις νέες παγκύπριες επιδόσεις στην κολύμβηση

ΑΘΛΗΤΙΚΑ /ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Η Αλεξάνδρα Σιεκόλεβα του Ναυτικού Ομίλου Αμμοχώστου σημείωσε νέα παγκύπρια επίδοση τόσο στην κατηγορία γυναικών όσο και νεανίδων.

Άλλες δύο παγκύπριες επιδόσεις πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Αλεξάνδρα Σιεκόλεβα, στην ημερίδα πρόκρισης που έγινε το τριήμερο 30 Μαρτίου - 1η Απριλίου, στο ολυμπιακό κολυμβητήριο Λεμεσού.

Η κολυμβήτρια του Ναυτικού Ομίλου Αμμοχώστου στα 200μ. μικτή με χρόνο 2.20.01, σημείωσε νέα παγκύπρια επίδοση γυναικών και νεανίδων, παίρνοντας το ρεκόρ από την Ελένη Στεφανίδου (2.21.35).

Τις άλλες δύο επιδόσεις σημείωσαν ο Νικόλας Τουλούμης του Ν.Ο. Κερύνειας στα 200μ. ελεύθερο παμπαίδων Α’ με χρόνο 2.02.44 και η Αγάθη Μανώλη της Πάφου στα 400μ. μικτή παγκορασίδων Β’ με χρόνο 5.30.53. Στη διοργάνωση πήραν μέρος περισσότεροι από 330 αθλητές, από δέκα Ναυτικούς Ομίλους και ο αγώνας ήταν μετρήσιμος για τις διεθνείς διοργανώσεις του 2018.

Οι τρεις πρώτοι νικητές των αγωνισμάτων είναι:

50μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Ζάγκας Όμηρος (Λ/σού) 24.17, Κομνηνός Αιμιλιανός (Λ/σίας) 24.67, Νικολαίδης Ανδρόνικος (Λ/σού) 24.94.  Γυναικών: Schegoleva Alexandra (Αμ/στου) 26.86, Παπαπέτρου Τόνια-Μαρία (Λ/σού) 27.58, Νικολαίδου Ιόλη (Λ/σίας) 28.19.

100μ. Ύπτιο: Ανδρών: Μούγης Σοφοκλής (Λ/σού) 1.01.53, Πατσαλίδης Αντώνης (Πάφου) 1.02.33, Χατζηκωνσταντής Κωνσταντίνος (Κερύν.) 1.04.06. Γυναικών: Παπαδοπούλου Σοφία (Λ/σού) 1.08.66, Μπέκου Αναστασία (Αμ/στου) 1.09.00, Λιάτσου Μόνικα Ράφκα (Κερύν.) 1.09.70.

100μ. Πεταλούδα: Ανδρών: Παπαδόπουλος Τάκης (Λ/σού) 58.58, Αβραάμ Ανδρέας (Αμ/στου) 59.11, Ζαβαλλής Αδάμος (Λ/σού) 59.44.  Γυναικών: Παπαδοπούλου Χρυστάλλα (Λ/σού) 1.06.15, Ιωάννου Ιζαμπέλλα (Αμ/στου) 1.09.38, Κυριάκου Σωτηρία (Αμ/στου) 1.11.09.

100μ. Πρόσθιο: Ανδρών: Θεμιστοκλέους Μάριος (Αμ.στου) 1.07.37, Κουσής Πέτρος (Αμ/στου) 1.08.18, Ξάνθου Λεύκιος (Λ/σού) 1.08.52. Γυναικών: Holland Jennifer (Λ/σού) 1.17.55, Σωτηρίου Ραφαέλλα (Αμ/στου) 1.18.22, Erokhina Maria (Πάφου) 1.19.90.

400μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Μανώλη Χρήστος (Πάφου) 4.17.90, Τουλούμης Νικόλαος (Κερύν.) 4.19.40, Πατσαλίδης Αντώνης (Πάφου) 4.21.74.  Γυναικών: Τσιτσεκλή Αμαλία (Λ/σίας) 4.39.25, Ζηνοβίου Ευδοκία (Κερύν.) 4.45.47, Βιολάρη Μαριτίνα (Κερύν.) 4.49.70.

200μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Τζιρτζιπής Σταύρος (Λ/κας) 1.57.65, Κονναρής Σεμπάστιαν (Λ/σού) 1.58.52, Ιωαννίδης Νικόλας (Αγλαν.) 2.00.71. Γυναικών:  Παπαπέτρου Τόνια-Μαρία (Λ/σού) 2.09.27, Στεφανίδου Ελένη (Λ/κας) 2.10.01, Νικολαίδου Ιόλη (Λ/σίας) 2.12.13.

50μ. Ύπτιο: Ανδρών: Παπαδόπουλος Τάκης (Λ/σού) 28.31, Μούγης Σοφοκλής (Λ/σού) 28.71, Χουζούρης Ματθαίος (Κων/τίας) 29.61. Γυναικών: Παπαδοπούλου Σοφία (Λ/σού) 31.33, Μπέκου Αναστασία (Αμ/στου) 32.70, Κασάπη Λυδία (Αγλαν.) 33.03.

50μ. Πρόσθιο: Ανδρών: Καλοψιδιώτης Μάρκος (Αμ/στου) 29.72, Ξάνθου Λεύκιος (Λ/σού) 30.04, Κουσής Πέτρος (Αμ/στου) 31.59. Γυναικών: Τουμάζου Πολυξένη (Αμ/στου) 34.74, Holland Jennifer (Λ/σού) 34.83, Νικολάου Στέφανη (Λακατ.) 35.15.

200μ. Πεταλούδα: Ανδρών: Παύλου Ζαχαρίας (Κερύν.) 2.13.49, Μαυρομμάτης Γιάννης (Αγλαν.) 2.14.00, Ζαβαλλής Αδάμος (Λ/σού) 2.15.57. Γυναικών: Μανώλη Αγάθη (Πάφου) 2.38.76, Χρίστου Ειρήνη (Πάφου) 2.42.87, Χατζηκυριάκου Ναταλία (Αμ/στου) 2.42.88.

800μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Τζιρτζιπής Σταύρος (Λ/κας) 8.40.64, Μανώλη Χρήστος (Πάφου) 8.54.01, Γκαμάρα Νέρι Αρμάντο (Κερύν.) 9.07.86. Γυναικών: Τσιτσεκλή Αμαλία (Λ/σίας) 9.38.56, Ζηνοβίου Ευδοκία (Κερύν.) 9.48.08, Στυλιανάκη Χριστίνα (Κερύν.) 10.00.04.

200μ. Μικτή: Ανδρών: Ονουφρίου Κωνσταντίνος (Λ/σού) 2.15.10, Χατζηκωνσταντής Κωνστνατίνος (Κερύν.) 2.16.06, Πατσαλίδης Αντώνης (Πάφου)  2.16.48.  Γυναικών: Schegoleva Alexandra (Αμ/στου) 2.20.01, Holland Jennifer (Λ/σού) 2.32.18, Παπαπέτρου Τόνια-Μαρία (Λ/σού) 2.32.68.

400μ. Μικτή: Ανδρών: Ονουφρίου Κωνσταντίνος (Λ/σού) 4.54.30, Νικολάου Αντώνιο (Πάφου) 5.05.54, Μάος Χαράλαμπος (Αγλαν.) 5.12.18. Γυναικών: Schegoleva Alexandra (Aμ/στου) 5.03.70, Μανώλη Αγάθη (Πάφου) 5.30.53, Erokhina Maria (Πάφου) 5.40.66.

50μ. Πεταλούδα: Ανδρών: Παπαδόπουλος Τάκης (Λ/σού) 26.49, Κομνηνός Αιμιλιανός (Λ/σίας) 26.58, Ζαβαλλής Αδάμος (Λ/σού) 26.71. Γυναικών: Χατζηκυριάκου Ναταλία (Αμ/στου) 30.42, Παπαδοπούλου Σοφία (Λ/σού) 30.74, Σκεπαρνίδου Ραφαέλα (Αμ/στου) 31.87.

200μ. Ύπτιο: Ανδρών: Χατζηκωνσταντής Κωνσταντίνος (Κερύν.) 2.14.65, Μούγης Σοφοκλής (Λ/σού) 2.16.18, Χουζούρης Ματθαίος (Κων/τίας) 2.16.44. Γυναικών: Κασάπη Λυδία (Αγλαν.) 2.30.04, Ιωάννου Ιζαμπέλλα (Αμ/στου) 2.37.51, Κωστή Ντιάνα (Αμ/στου) 2.40.07.

100μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Κονναρής Σεμπάστιαν (Λ/σού) 53.71, Παπακυριακού Μαρτίνος (Λ/σού) 53.80, Ζάγκας Όμηρος (Λ/σού) 53.88. Γυναικών: Παπαπέτρου Τόνια-Μαρία (Λ/σού) 58.87, Schegoleva Alexandra (Αμ/στου) 59.08, Στεφανίδου Ελένη (Λ/κας) 1.00.23.

200μ. Πρόσθιο: Ανδρών: Θεμιστοκλέους Μάριος (Αμ/στου) 2.26.57, Κουσής Πέτρος (Αμ/στου) 2.30.26, Popov Mark (Κερύν.) 2.31.79. Γυναικών: Σωτηρίου Ραφαέλλα (Αμ/στου) 2.45.88, Holland Jennifer (Λ/σού) 2.47.25, Erokhina Maria (Πάφου) 2.53.58.

1500μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Ιωαννίδης Νικόλας (Αγλαν.) 16.38.53, Τουλούμης Νικόλαος (Κερύν.) 17.36.39, Παππούς Παναγιώτης (Λ/σού) 18.00.51. Γυναικών: Αγιομαμίτου Αναστασία (Κερύν.) 19.19.49, Βαζούρα Άντρια-Ανδρομάχη (Λ/σίας) 19.30.24, Λοίζου Άννα (Λ/κας) 19.43.55.


Επιστροφή
στην αρχή