Τεσσάρα, κορυφή και αναμονή για τον Ολυμπιακό

ΑΘΛΗΤΙΚΑ /Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε εκτός έδρας με 4-0 του ΘΟΪ, στη Λακατάμια και ανέβηκε μέχρι νεωτέρας μόνοςστην κορυφή της βαθμολογίας με 33 βαθμούς

Ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε εκτός έδρας με 4-0 του ΘΟΪ, στη Λακατάμια στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Ο Ολυμπιακός ήταν «καταιγιστικός» και δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης της κυριαρχίας του εντός των τεσσάρων λευκών γραμμών.

Οι τακτακαλίτες πέτυχαν την 10η τους νίκη στον φετινό μαραθώνιο και ανέβηκαν μέχρι νεωτέρας μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας με 33 βαθμούς.

Ενώ η ομάδα της Λακατάμιας έμεινε στους 17 βαθμούς και την 11η θέση.

Οι μαυροπράσινοι προηγήθηκαν στο 10ο λεπτό με ωραίο γυριστό σουτ του Ράμος, στην κίνηση.

Ο Ρομό δύο λεπτά αργότερα, από πλάγια θέση διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του, με αριστερό συρτό σουτ εντός περιοχής.

Με την συμπλήρωση 17 λεπτών αναμέτρησης, ο Ολυμπιακός «καθάρισε» την υπόθεση νίκη με τον Ράμος να ντριμπλάρει τον Κυριάκου και από το ύψος του πέναλτι με υποδειγματικό πλασέ να «υπογράφει» το 3-0.

Στο 84ο λεπτό, ο Φάμπιο Βιέϊρα λίγο πρίν αντικατασταθεί από τον Άλεξ Κωνσταντίνου στο 83ο λεπτό, με ένα πανέμορφο φαλτσαριστό πλασέ εκτός περιοχής νίκησε τον Ζαχαρουδιού και διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Ούτε τώρα νίκησε τη Σασουόλο η Ίντερ! (video)