Συμβιβασμοί με το ίδιο σκορ στα ντέρμπι της Β' Κατηγορίας (βαθμολογία)

ΑΘΛΗΤΙΚΑ /Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β' κατηγορίας Εθνικός και Καρμιώτισσα, Άρης και Οθέλλος εξήλθαν ισόπαλοι με 2-2...

Στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β' κατηγορίας Εθνικός και Καρμιώτισσα, Άρης και Οθέλλος εξήλθαν ισόπαλοι με 2-2 σε «Δασάκι» και Τσίρειο αντίστοιχα.

Στην αναμέτρηση που έλαβε χώρα στο «Δασάκι» η Καρμιώτισσα άνοιξε το σκορ με τον Πάντο στο 11ο λεπτό, ενώ ο Εθνικός «απάντησε» με τον Μαραθωνίτη στο 26'.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πήραν πάλι κεφάλι στο σκορ με τον Ριμπέιρο στο 52', αλλά ο η ομάδα του Γιώτη Εγκωμίτη δεν είπε την τελευταία της λέξη και ισοφάρισε από την άσπρη βούλα πέντε λεπτά πριν το τέλος του αγώνα, με τον Κυπριανού.

Στο «Τσίρειο» ο Άρης προηγήθηκε με γκολ του Πεχλιβάνη από τα «αποδυτήρια» (2'), αλλά ο Σολάρι 17 λεπτά αργότερα έφερε το ματς στα ίσα.

Ο Οθέλλος σε χρόνους καθυστερήσεων (45+1') χάρις σε γκολ του Κουμουρή έκανε το 1-2, όμως ο Γαβριήλ με αυτογκόλ στο 53' διαμόρφωσε το τελικό 2-2.