Ρεάλ-Ατλέτικο: Το δεύτερο του Κόστα το έστειλε παράταση (video)

ΑΘΛΗΤΙΚΑ /ΔΙΕΘΝΗ ΝΕΑ

Ο Ισπανός φορ των ροχιμπλάνος ισοφάρισε σε 2-2 στο 79ο λεπτό του UEFA Super Cup πετυχαίνοντας το δεύτερο του γκολ κόντρα στη Ρεάλ

Ο Ντιέγο Κόστα ήταν αυτός που στο πρώτο λεπτό του UEFA Super Cup κόντρα στη Ρεάλ άνοιξε το σκορ με καταπληκτικό γκολ, όμως χρειάστηκε να σκοράρει ξανά για να αποφύγει η Ατλέτικο την ήττα στο 90λεπτο.

Ρεάλ-Ατλέτικο: Απίθανη γκολάρα στα 49'' από Κόστα! (video)

Με τη Ρεάλ να είχε «γυρίσει» το ματς με τους Μπενζεμά (37') και Ράμος (πέναλτι, 63'), ο Ισπανός φορ των ροχιμπλάνκος κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 στο 79ο λεπτό και να στείλει τον αγώνα στην παράταση.

Η φάση ξεκίνησε από τον Χουανφράν που μπήκε από δεξιά στην περιοχή, έδωσε στον Κορέα κι αυτός φτάνοντας στην τελική γραμμή έκανε το γύρισμα στον Κόστα, που από κοντά και με εύκολο τρόπο διπλασίασε τα γκολ του ιδίου και της ομάδας του.

Δείτε το 2-2 του Κόστα: