Πρώτες απώλειες για Ρεάλ, 1-1 στο Μπιλμπάο (vid)

ΑΘΛΗΤΙΚΑ /ΔΙΕΘΝΗ ΝΕΑ

Μετά από ένα μοιρασμένο παιχνίδι στο «Σαν Μαμές» η «βασίλισσα» έφερε ισοπαλία 1-1 με την Μπιλμπάο και έχασε τους πρώτους της βαθμούς...

Τις πρώτες της απώλειες στη φετινή La Liga μετράει η Ρεάλ Μαδρίτης και ήδη βλέπει την... πλάτη της Μπαρτσελόνα μετά από τέσσερις αγωνιστικές.

Μετά από ένα μοιρασμένο παιχνίδι, που χαρακτηρίστηκε από πολλά νεύρα και δύναμη, η «βασίλισσα» έφερε ισοπαλία 1-1 με την Μπιλμπάο στο «Σαν Μαμές».

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο α' ημίχρονο, όμως έκαναν το... λάθος να προηγηθούν μόνο με 1-0 από το γκολ του Μουνιαΐν στο 32', χάνοντας και άλλες ευκαιρίες.

Η Ρεάλ στην επανάληψη παρουσιάστηκε πιο απαιτητική και κατάφερε με τον Ίσκο στο 64' να φέρει το παιχνίδι στα ίσια, όμως δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει την ανατροπή.