Ποδοσφαιριστής έχασε τον αγώνα λόγω της βέρας του! (video)

ΑΘΛΗΤΙΚΑ /ΔΙΕΘΝΗ ΝΕΑ
Ο διαιτητής του είπε πως πρέπει να βγάλει τη βέρα του πριν να ξεκινήσει η αναμέτρηση, όμως αυτή κόλλησε στο δάκτυλο και δεν του 'κανε το χατίρι!

Απίστευτο περιστατικό εκτιλύχθηκε σε αγώνα της πρώτης κατηγορίας του ουγγρικού πρωταθλήματος.

Όλα ήταν έτοιμα για την έναρξη του αγώνα της Ντέμπρετσεν με τη Βουδαπέστη, μόνο που ο διαιτητής της αναμέτρησης αντιλήφθηκε πως ο ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων, Έρικ Τσίκος, φορούσε τη βέρα του.

Bεβαίως τα κοσμήματα γενικότερα απαγορεύονται στους αγώνες, έτσι απολύτως φυσιολογικά, ο ρεφ υπέδειξε ότι για να μπορεί να ξεκινήσει η αναμέτρηση θα πρέπει πρώτα ο Σλοβάκος δεξιός μπακ της Ντέμπρετσεν να αφαιρέσει τη βέρα του.

Αυτή, όμως, δεν του έκανε το χατίρι, ούτε όταν πήγε στον πάγκο της ομάδας του για βοήθεια!

Μετά από επτά λεπτά, αποφασίστηκε πως η έναρξη του παιχνιδιού δεν μπορούσε να καθυστερήσει άλλο, με αποτέλεσμα ο προπονητής της Ντέμπρετσεν να αντικαταστήσει τον Τσίκος με τον Κουσνουΐρ για να ξεκινήσει το ματς.

Ο Σλοβάκος παρακολούθησε έτσι ολόκληρο το παιχνίδι από τον πάγκο, βλέποντας την ομάδα του να μένει στο ισόπαλο 3-3 και να παραμένει στην τέταρτη θέση, έναν βαθμό πίσω από την αντίπαλό της.

Έτη φωτός μακριά: Ελικόπτερο και αναβολή για κατάρρευση οπαδού (video)

Πολίτης Sports, 23:05 (τελευταία ενημέρωση 23:05)