Πετάει «φωτιές» η Ρεάλ, νέα τεσσάρα επί της Λεγανές (pic)

ΑΘΛΗΤΙΚΑ /ΔΙΕΘΝΗ ΝΕΑ

Από τεσσάρα σε… τεσσάρα, η Ρεάλ Μαδρίτης που με πρωταγωνιστή ξανά τον Καρίμ Μπενζεμά δεν είχε πρόβλημα απέναντι στην Λεγανές του Δημήτρη Σιόβα...

Με επιβλητική εμφάνιση, όπως αρμόζει στην ίδια, η Ρεάλ Μαδρίτης ισοπέδωσε την Λεγανές στη μεταξύ τους αναμέτρηση που διεξήχθη στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου» για την 3η αγωνιστική της La Liga.

Πιο συγκεκριμένα, η «βασίλισσα» επικράτησε με 4-1 έφτασε στους εννέα και βρίσκεται προσωρινά μόνη πρώτη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Μπενζεμά που σημείωσε δύο τέρματα (48', 61'), με το δεύτερο μάλιστα να είναι και το ωραιότερο της αναμέτρησης. Ο Μπέιλ είχε ανοίξει το σκορ στο 17ο λεπτό, ενώ ο Καρίγιο με πέναλτι είχε ισοφαρίσει προσωρινά επτά λεπτά αργότερα.

Η υπόθεση νίκη για την «βασίλισσα» ολοκληρώθηκε με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σέρχιο Ράμος (66’).

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 3ης αγωνιστικής στη La Liga:

Παρασκευή 31 Αυγούστου
Χετάφε – Βαγιαδολίδ 0-0
Εϊμπάρ – Σοσιεδάδ 2-1 (26' Καρδόνα, 90' Τσάρλες /15' πεν. Ζοσέ)
Βιγιαρεάλ – Τζιρόνα 0-1 (54' Στουάνι)

Σάββατο 1 Σεπτεμβρίου
Θέλτα – Ατλέτικο Μαδρίτης 2-0 (46΄ Μάξι Γκόμεζ, 52΄ Άσπας)
Ρεάλ Μαδρίτης – Λεγανές 4-1 (17' Μπέιλ, 48', 61' Μπενζεμά, 66' πεν. Ράμος - 24' πεν. Καρίγιο)