Ο αντίπαλος της Πετρολίνα ΑΕΚ στο Basketball Champions League

ΑΘΛΗΤΙΚΑ /BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE
Πραγματοποιήθηκε στο "House of Basketball" της FIBA στη Γενεύη η κλήρωση του 1ου προκριματικού γύρου του FIBA Basketball Champions League

Πραγματοποιήθηκε στο "House of Basketball" της FIBA στη Γενεύη η κλήρωση του 1ου προκριματικού γύρου του FIBA Basketball Champions League.

Η Πετρολίνα ΑΕΚ θα αντιμετωπίσει την Telenet Giants Antwerp (Βέλγιο), με το πρώτο παιχνίδι να διεξάγεται στην Λάρνακα (20/9) και το δεύτερο στο Βέλγιο (22/9). 

Εάν η ομάδα της Λάρνακας καταφέρει να προκριθεί τότε θα αντιμετωπίσει στον 2ο προκριματικό γύρο της διοργάνωσης τον νικητή του ζευγαριού: Cantu (Ιταλία) ή Szolnoki Olaj (Ουγγαρία).

Όλα τα ζευγάρια...


Πρώτος προκριματικός γύρος (20/9-22/9)

1. Λέστερ (Μ. Βρετανία)-Μπάκεν Μπέαρς (Δανία)

2. Φρίμπουργκ Ολιμπίκ (Ελβετία)-Άβτοντορ Σάρατοφ (Ρωσία)

3. ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)-Αντβέρπ (Βέλγιο)

4. Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)-Άρης Θεσσαλονίκδης (Ελλάδα)

5. Νόρκεπινγκ Ντόλφινς (Σουηδία)-Εστουδιάντες (Ισπανία)

6. Κάρχου (Φινλανδία)-Οραντέα (Ρουμανία)

7. Καντού (Ιταλία)-Σζολνόκι Ολάι (Ουγγαρία)

8. Χάποελ Τελ Αβίβ (Ισραήλ)- Σαρλερουά (Βέλγιο)

9. Σιαουλιάι (Λιθουανία)-Λουκόιλ (Βουλγαρία)

10. Τορούν (Πολωνία)-Τσμόκι Μινσκ (Λευκορωσία)

11. Πόρτο (Πορτογαλία)-Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)

12. Πρίστινα (Κόσοβο)-Γκρόνιγκεν (Ολλανδία)

 

Δεύτερος προκριματικός γύρος (25/9-28/9)

13. Νικητής 7 (Καντού-Σζολνόκι Ολάι)-Νικητής 3 (ΑΕΚ Λάρνακας-Αντβέρπ)

14. Νικητής 10 (Τορούν-Τσμόκι Μινσκ)-Νικητής 5 (Νόρκεπινγκ Ντόλφινς-Εστουδιάντες)

15. Νικητής 9 (Σιαουλιάι-Λουκόιλ)-Νικητής 6 (Καρχού-Οραντέα)

16. Νικητής 8 (Χάποελ Τελ Αβίβ-Σαρλερουά)-Νικητής 1 (Λέστερ-Μπάκεν Μπέαρς)

17. Νικητής 11 (Πόρτο-Νίζνι Νόβγκοροντ)-Νικητής 4 (Ντιναμό Τιφλίδας-Άρης)

18. Νικητής 12 (Πρίστινα-Γκρόνινγκεν)-Νικητής 2 (Φρίμπουρκ Ολιμπίκ-Άβτοντορ Σάρατοφ)

 

Τρίτος προκριματικός γύρος (1/10-4/10):

19. Νικητής 18-Σακάρια (Τουρκία)

20. Νικητής 15-Ναντέρ (Γαλλία)

21. Νικητής 16-Μούρθια (Ισπανία)

22. Νικητής 13-Λιετκαμπέλις (Λιθουανία)

23. Νικητής 17-Παρντουμπίτσε (Τσεχία)

24. Νικητής 14-Μπαϊρόιτ (Γερμανία)

- Οι έξι ομάδες που θα προκύψουν θα προκριθούν στους ομίλους.

Oι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας www.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευσή τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν.

Διαβάστε επίσης:

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Έσβησε τη φωτιά ο Πογκμπά: «Είμαι πίσω στο σπίτι, διακοπές στο Τορίνο»

Πολίτης Sports, 11:00 (τελευταία ενημέρωση 11:00)

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Οι καλύτερες αποδόσεις για το κυπριακό πρωτάθλημα στην Stoiximan!

Πολίτης Sports, 10:41 (τελευταία ενημέρωση 10:41)

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Στο ίδιο τραπέζι ΕΑΚ και εκπρόσωποι Τύπου των μεγάλων ομάδων

Πολίτης Sports, 10:25 (τελευταία ενημέρωση 10:25)

Επιστροφή
στην αρχή