Με Μέσι ξεπέρασε τα 6.000 η Μπαρτσελόνα! (16λεπτο video)

ΑΘΛΗΤΙΚΑ /ΔΙΕΘΝΗ ΝΕΑ

Ο Αργεντινός σταρ άνοιξε το σκορ στο 64ο λεπτό πετυχαίνοντας το Νο6000 γκολ των Καταλανών στο πρωτάθλημα, ενώ διαμόρφωσε και το τελικό 3-0

H Mπαρτσελόνα δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο της πρεμιέρας με την Αλαβές στο Καμπ Νου, όμως στο δεύτερο με πρωταγωνιστή τον Λιονέλ Μέσι επικράτησε με 3-0, μπαίνοντας με το δεξί στη νέα La Liga!

Ο Αργεντινός σταρ άνοιξε το σκορ στο 64ο λεπτό με εκτέλεση φάουλ, πετυχαίνοντας το Νο6000 γκολ των Καταλανών στο πρωτάθλημα, ενώ στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό σκορ, αφότου ο Κουτίνιο στο 83' είχε κάνει το 2-0.

Πλέον η Μπαρτσελόνα έχει 6.002 γκολ στο πρωτάθλημα, κυνηγώντας τη Ρεάλ (6.041), ενώ ο Μέσι έχει πετύχει τα 385 από αυτά!

Μπαρτσελόνα: Τερ Στέγκεν, Πικέ, Αλμπα, Σέρχι Ρομπέρτο, Ουμτιτί, Σεμέδο (83' Κουτίνιο), Ράκιτιτς, Μπουσκέτς (85' Βιδάλ), Μέσι, Σουάρες, Ντεμπελέ ( 77' Αρτούρ)

Αλαβές: Πατσέκο, Λάγκαρντια, Μαριπάν, Ντουέρτε, Μαρτίν, Γουακάσο, Γκαρθία, Τόρες (68' Μαρίν), Ιμπάι, Γιόνι (68' Μπαστόν), Σομπρίνο (71' Μπούργκι)