ΤΕΛΙΚΟ: Βίντι - ΑΕΚ 1-2 (vids)

ΑΘΛΗΤΙΚΑ /ΔΙΕΘΝΗ ΝΕΑ

Η ΑΕΚ νίκησε με 2-1 τη Βίντι μέσα στην Ουγγαρία και είναι στο χέρι της να σφραγίσει την πρόκριση στον επαναληπτικό του ΟΑΚΑ...

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Τέλος του αγώνα (1-2). Στο χέρι της ΑΕΚ να σφραγίσει την πρόκριση στον επαναληπτικό του ΟΑΚΑ!

84' Ο Στσέποβιτς κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής, με καλές προϋποθέσεις, αλλά θα αστοχήσει.

78' Ο Νεγκό μόνος με την εστία... καταφέρνει να στείλει την μπάλα έξω! Απίστευτη ευκαιρία για το 2-2!

76' Κεφαλιά του Στόπιρα μετά από εκτέλεση κόρνερ, λίγο έξω και πάλι η μπάλα!

72' Σουτ του Χάτζιτς, η μπάλα λίγο άουτ!

Το γκολ της Βίντι στο 68' (Λάζοβιτς)

68' ΓΚΟΛ (1-2): Ο 35χρονος Ντάνκο Λάζοβιτς θα κερδίσει τις κόντρες μετά από μια βαθιά μπαλιά και στο τετ-α-τετ θα μειώσει για τη Βίντι!

66΄Σουτ εντός περιοχής για τη Βίντι, ο Μπάρκας θα μαζέψει σταθερά.

62' Ο Μάνταλος βρίσκει τον Χουλτ και αυτός από πολύ πλάγια θέση στέλνει την μπάλα άουτ με προβολή.

56' Κεφαλιά του Μάνταλου, θα σώσει με πολλή δυσκολία ο γκολκίπερ Κόβατσικ και θα πει «όχι» στο 0-3!

53' Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Μπακασέτα, για φάουλ στον χώρο του κέντρου. Φάση που μοιάζει με αυτή της αποβολής του Χούστι.

Το δεύτερο γκολ της ΑΕΚ στο 49' (Μπακασέτας)

49' ΓΚΟΛ (0-2): Καταπληκτική κίνηση από τον Τάσο Μπακασέτα και φοβερό βολέ από το ύψος της περιοχής, δεν δίνει κανένα περιθώριο στον Κόβατσικ!

Αρχίζει το β' ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές. Η ΑΕΚ έχει όλες τις προϋποθέσεις υπέρ της να πάρει μια καθαρή νίκη και να κάνει το μεγαλύτερο βήμα για να επιστρέψει στους ομίλους του Champions League!

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Το γκολ της ΑΕΚ στο 35' (0-1, Κλωναρίδης)

44΄Ο Μπακασέτας δεν προλαβαίνει να βάλει σωστά την προβολή και άλλη μια ευκαιρία χάνεται για την ΑΕΚ!

41' Ο Κλωναρίδης δεν μπορεί να πλασάρει σωστά τον Κόβατσικ εντός περιοχής, μετά την ωραία πάσα του Μάνταλου!

39' Ο Μπάρκας σώζει την εξ επαφής κεφαλιά του Φιόλα! Κλασική ευκαιρία για τη Βίντι, μεγάλο κενό στην καρδιά της άμυνας της ΑΕΚ!

35' ΓΚΟΛ (0-1)! Ο Κλωναρίδης παίρνει το ριμπάουντ μετά την απόκρουση του Κόβατσικ στο σουτ του Μπακασέτα και δεν αστοχεί!

23' Κόκκινη κάρτα ο Χούζτι για τη Βίντι! Καλή εξέλιξη για την ΑΕΚ! Αυστηρός ο διαιτητής, για το μαρκάρισμα στον Μπακασέτα. Μάλλον κίτρινη έπρεπε να δώσει. Μέχρι την αποβολή, καμία καλή φάση στον αγώνα.

Ξεκίνησε ο αγώνας...

ΒΙΝΤΙ: Κόβατσικ, Φιόλα, Γιούχαζ, Βινίσιους, Στόπιρα, Νικόλοφ, Χάτζιτς, Νεγκό, Χούζτι, Κόβατς, Λάζοβιτς.

PRE-GAME

Στις 22:00 αρχίζει η αγώνας της ΑΕΚ Αθηνών με τη Βίντι στην Ουγγαρία, για τα πλέι οφ του Champions League.

Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη του μεγάλου παιχνιδιού, με την ευχή η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη να πάρει το αποτέλεσμα που θα της δίνει πιθανότητες πρόκρισης στον επαναληπτικό της ερχόμενης Τρίτης (28/08) στο ΟΑΚΑ.

Η ενδεκάδα της Βίντι: Κόβατσικ, Φιόλα, Γιούχαζ, Βινίσιους, Στόπιρα, Νικόλοφ, Χάτζιτς, Νέγκο, Χούζτι, Κόβατς, Λάζοβιτς.

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Μπάρκας, Χουλτ, Λαμπρόπουλος, Οικονόμου, Μπακάκης, Γαλανόπουλος, Σιμόες, Μπακασέτας, Κλωναρίδης, Μάνταλος, Λιβάγια.