LIVE: Πάφος FC - Ανόρθωση (1-1 τελικό)

ΑΘΛΗΤΙΚΑ /ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ CYTA
Ο Politis Sports σας μεταφέρει live την εξέλιξη της αναμέτρησης της Πάφος FC με την Ανόρθωση για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ (0-1)

2' - Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με τον Μπεριγκό να μην μπορεί να εκμεταλλευτεί τη κακή απομάκρυσνη του Πράνιτς, εντός περιοχής

10' - Ο Ράγιος με πανέμορφη μπαλιά βρήκε τον Ντουρίς εντός περιοχής, ο οποίος έστρωσε στον Πράνιτς, με το πλασέ του τελευταίου να περνά μόλις έξω από την δεξιά γωνία του γκολκίπερ της Παφιακής ομάδας.

19' - Ο Χουλς άνοιξε δεξιά στον Σιρόκ, ο οποίος με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έστειλε τη μπάλα έξω.

21' - ΓΚΟΛ η Ανόρθωση με τον Ρούμπεν Ράγιος μετά από ασταθή επέμβαση του Μολ. Προηγήθηκε ατομική ενέργεια και σουτ του Μικελτάτζε.

30' - Σέντρα σουτ από τον Νικόλα Εγγλέζου, ο Μολ έχοντας καλή θέση στην εστία έδιωξε σε κόρνερ. Μετά την εκτέλεση του ο Ντουγκλάο πιάνει μια κεφαλιά που καταλήγει εύκολα στα χέρια του τερματοφύλακα της Πάφος fc

32' - Επικίνδυνη χαμηλή μπαλιά από το Ράγιος στη μικρή περιοχή, απομάκρυναν σε κόρνερ οι αμυντικοί της γηπεδούχου ομάδας

1 λεπτό καθυστέρηση υπέδειξε ο βοηθός διαιτητή

45+1' - Ο Ντουρίς, προσπάθησε να «κρεμμάσει» τον Μολ με σουτ λόμπα πίσω από το χώρο του κέντρου, όμως ο Ελβετός απογειώθηκε και αποσόβησε την παραβίαση της εστίας του

ΤΕΛΟΣ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ (1-1)

52' Καλό σουτ του Ράγιος στο ύψος της περιοχής, καταλήγει στα χέρια του Μολ

52' Στην επόμενη φάση ένα δυνατό σουτ του Κουλς εκτός περιοχής, πάει στην αγκαλιά του Βάργκιτς

57' Κεφαλιά του Μούσα Ιγκιεμπόρ, μετά από φάουλ του Ράγιος, περνάει μόλις έξω από το αριστερό παραθυράκι του Μολ

60' Αδύναμη κεφαλιά του Νέμετς, καταλήγει πάνω από τα δοκάρια των φιλοξενουμένων

66' Πανέμορφη μπαλιά τρύπα από τον Αγκούλο, ο Βάργκιτς εξ επαφής λέει μεγάλο όχι στον Μπεριγκό

72' Ένα επικίνδυνο χαμηλό γύρισμα του Μπεριγκό εντός περιοχής, απέκρουσε με κεφαλιά ο Γκόρντον Σίντελφελντ

75' Μετά το κόρνερ του Ράγιος και την απόκρουση των αμυντικών της Πάφου, ο Ζοάο Βίκτορ έκανε ένα χαμηλό πλασέ εντός περιοχής με τον Ελβετό γκολκίπερ της Παφιακής ομάδας να κρατάει την ομάδα του στο παιχνίδι

79' Ο Βίκτορ πήρε κεφαλιά μετά από φάουλ του Ράγιος η οποία πέρασε μόλις δίπλα από το δεξιό δοκάρι του Μολ

82' ΓΚΟΛ η Πάφος! Ο Γιαννούλης πάσαρε στον Αγκούλο και αυτός με πλασέ εντός περιοχής έστειλε τη μπάλα στο πλεχτό της Ανόρθωσης

85' Ένα σου του Κατσαράβα αποκρούεται από τον Μολ

90' Πέντε λεπτά καθυστερήσεις υπέδειξε ο βοηθός διαιτητή

90+1΄ Μια κεφαλιά από τον Ντούρις, η μπάλα πέρασε λίγο έξω.