Η καταιγιστική Ρεάλ συνέτριψε τη Μελίγια! (video)

ΑΘΛΗΤΙΚΑ /ΔΙΕΘΝΗ ΝΕΑ
Η Ρεάλ ήταν καταιγιστική, σκόραρε έξι φορές και με συνολικό αποτέλεσμα 10-1 προκρίθηκε στους «16» του Copa del Rey απέναντι στη Μελίγια...

Η Ρεάλ ήταν καταιγιστική, σκόραρε έξι φορές (6-1) και με συνολικό αποτέλεσμα 10-1 προκρίθηκε στους «16» του Copa del Rey απέναντι στη Μελίγια.

Κορυφαίος της αναμέτρησης ήταν ο Μάρκο Ασένσιο, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ, έδωσε ασίστ στον Σάντσεζ και κατά γενική ομολογία... τα έκανε όλα.

Η Ρεάλ άνοιξε το σκορ με τον διεθνή Ισπανό επιτελικό στο 33ο λεπτό. Ο ίδιος δύο λεπτά αργότερα ζευγάρωσε τα γκολ του, όπως και της «βασίλισσας» φυσικά.

Στη συνέχεια, στο 39' μοίρσε ασίστ στο Σάντσεζ για να «γράψει» το 3-0.

Στην επανάληψη η Ρεάλ δεν άλλαξε τέμπο και με τον Ίσκο στο 47ο λεπτό έκανε τα γκολ της τέσσερα.

15 λεπτά πριν από την ολοκλήρωση του παιχνιδιού ο Βινίσιους Τζούνιορ ανέβασε το δείκτη το σκορ στο 5-0, ενώ ο Γιασίν Κασμί έξι λεπτά αργότερα μείωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Το τελικό 6-1 διαμορφώθηκε από τον Ίσκο στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η Μελίγια έκανε ένα υπερμεσογειακό ταξίδι έντεκα ωρών για να αγωνιστεί σήμερα στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου».