Γιουβέντους-Τότεναμ: Γκολάρα στα 73 δευτερόλεπτα (video)

ΑΘΛΗΤΙΚΑ /CHAMPIONS LEAGUE
Λίγο μετά τη συμπλήρωση του πρώτου λεπτού στον αγώνα στο Τορίνο σημειώθηκε το πρώτο γκολ των φετινών νοκ-άουτ στο Champions League

Μόλις 73 δευτερόλεπτα χρειάστηκε η Γιουβέντους να ανοίξει το σκορ, στο εντός έδρας ματς της με την Τότεναμ για τη φάση των «16» του Champions League.

Σκόρερ για τους μπιανκονέρι ο Γκονζάλο Ιγκουαΐν, που με υπέροχο τρόπο σημείωσε το δεύτερο πιο γρήγορο γκολ της ιταλικής ομάδας στην ιστορία της στο Champions League.

Πιο γρήγορα για τη Γιουβέντους στη διοργάνωση σκόραρε μόνο ο Αλεσάντρο Ντελ Πιέρο, το 1997, όταν βρήκε δίχτυα στο 20ό δευτερόλεπτο του αγώνα με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που νίκησε 3-2, στο Ολντ Τράφορντ, για τη φάση των ομίλων.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Αργεντινός σκόραρε και στο 9ο λεπτό με πέναλτι κάνοντας το 2-0 κι έγινε ο παίκτης που σκόραρε πιο γρήγορα δύο γκολ σε αγώνα του Champions League με τη Γιουβέντους.