Γυναικείο: Με στυλ... Barcelona, τελειώνει η κυριαρχία των Ladies

ΑΘΛΗΤΙΚΑ /ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Σημαντικό προβάδισμα για την κατάκτηση του πρώτου τίτλου στην ιστορία της στο Πρωτάθλημα Γυναικών πήρε η Barcelona F.A. μετά το θρίαμβο στο ντέρμπι...

Σημαντικό προβάδισμα για την κατάκτηση του πρώτου τίτλου στην ιστορία της στο Πρωτάθλημα Γυναικών πήρε η Barcelona F.A. μετά τη σημερινή (10/2) της νίκη επί της ομάδας των Apollon Ladies με 4-0 στο ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Γυναικών.

Ο Έλλοχ με κοντινή κεφαλιά άνοιξε το σκορ στο 54ο λεπτό και η Φρίτα με πλασέ στο 87ο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Η Μαρινέλλα Παναγιώτου ανέβασε το δείκτη του σκορ και στις καθυστερήσεις η Ελλόχ με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Με τη νίκη της αυτή η Barcelona ανέβηκε στους 31 βαθμούς, πέντε περισσότερους από την ομάδα των Apollon Ladies που έμειναν στους 26.

Πολίτης Sports, 17:47 (τελευταία ενημέρωση 17:47)