Έπιασε πέναλτι του Μέσι ο Χάλντορσον! (video)

ΑΘΛΗΤΙΚΑ /ΔΙΕΘΝΗ ΝΕΑ
Ο τερματοφύλακας της Εθνικής Ισλανδίας, σκηνοθέτης μέχρι πριν από λίγα χρόνια, σταμάτησε τον Αργεντινό σούπερ σταρ στο πέναλτι του 64ου λεπτού!

Ο Λιονέλ Μέσι είχε στο 64ο λεπτό του αγώνα με την Ισλανδία την ευκαιρία να βάλει μπροστά στο σκορ την Αργεντινή, που μέχρι εκείνη τη στιγμή ήταν στο 1-1.

Πρώτο για Αγουέρο, πρώτο και για Ισλανδία! (videos)

Η αλμπισελέστε κέρδισε πέναλτι και ο σούπερ σταρ της Μπαρτσελόνα ανέλαβε την εκτέλεση, όμως δεν κατάφερε να κάνει το 2-1 καθώς ο Χάλντορσον απέκρουσε και κράτησε την ισοπαλία!

Πρόκειται για τoν τερματοφύλακα που το 2016 σταμάτησε τη μετέπειτα πρωταθλήτρια Ευρώπης Πορτογαλία (1-1 με οκτώ αποκρούσεις), ενώ μέχρι πριν από λίγα χρόνια ήταν ερασιτέχνης ποδοσφαιριστής και... επαγγελματίας σκηνοθέτης!