«Εμφραγμα» στο φινάλε για τη Λίβερπουλ (vid)

ΑΘΛΗΤΙΚΑ /ΔΙΕΘΝΗ ΝΕΑ

Εκπληκτικό παιχνίδι στο «Βίκαρετζ Ρόουντ», όπου η Γουότφορντ... έκλεψε το βαθμό ισοφαρίζοντας στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων τη Λίβερπουλ.

Οι «κόκκινοι» του Γιούργκεν Κλοπ πραγματοποίησαν εντυπωσιακή εμφάνιση στο β΄ ημίχρονο όταν ανέτρεψαν το εις βάρος τους 1-2, με δύο τέρματα, δοκάρι και πολλές σπαταλημένες ευκαιρίες.

Ομως δέχτηκε ένα «φτηνό» τέρμα (υποψία για οφσαιτ) στις καθυστερήσεις και έχασε την ευκαιρία να μπει με το δεξί στη σεζόν. Βασικός με τους γηπεδούχους και παρών σε όλο το διάστημα ήταν ο Χοσέ Χολέμπας ο οποίος έδωσε την ασίστ (από κόρνερ) στο πρώτο γκολ της ομάδας του.

Ετσι το υπερθέαμα της Premier League ξεκίνησε με δύο παιχνίδια στα οποία έχουν σημειωθεί 13 γκολ, καθώς η αρχή έγινε το βράδυ της Παρασκευής στο «Εμιρεϊτς».

Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας και οι σκόρερ:

Άρσεναλ - Λέστερ 4-3 (2’ Λακαζέτ, 45’ Γουέλμπεκ, 83’ Ράμσεϊ, 85’ Ζιρού - 5’ Οκαζάκι, 29’, 56’ Βάρντι)
Γουότφορντ - Λίβερπουλ 3-3 (8΄ Οκάκα, 32΄ Ντουκουρέ, 90+3΄ Μιγκέλ Μπρίτος - 29΄ Μανέ, 55΄πεν. Φιρμίνο, 57΄ Σαλάχ)
Τσέλσι - Μπέρνλι 17:00
Κρίσταλ Πάλας - Χάντερσφιλντ 17:00
Έβερτον - Στόουκ Σίτι 17:00
Σαουθάμπτον - Σουόνσι 17:00
Γουέστ Μπρομ - Μπόρνμουθ 17:00
Μπράιτον - Μάντσεστερ Σίτι 19:30