Έκανε... πελάτισσα τη Γιουνάιτεντ η Μπράιτον! (video)

ΑΘΛΗΤΙΚΑ /ΔΙΕΘΝΗ ΝΕΑ
Η ομάδα του Μουρίνιο ήταν τραγική στο πρώτο ημίχρονο και (από το 25' μέχρι το 44') δέχθηκε τρία γκολ, κάτι που έγινε για 10η φορά στην ιστορία της

Νωρίς-νωρίς γνώρισε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα, καθώς το απόγευμα της Κυριακής έχασε με 3-2 στην έδρα της Μπράιτον, για τη δεύτερη αγωνιστική της Premier League!

Η ομάδα του Μουρίνιο ήταν τραγική στο πρώτο ημίχρονο και από το 25' μέχρι το 44' δέχθηκε τρία γκολ, με τον Λουκάκου να μειώνει προσωρινά σε 2-1 στο 34ο λεπτό.

Ήταν μόλις η δέκατη φορά στην ιστορία της που η Γιουνάιτεντ δέχθηκε τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο ενός αγώνα της Premier League!

Στην επανάληψη οι «κόκκινοι διάβολοι» βελτιώθηκαν στην άμυνα και κράτησαν μπάλα αλλά εξακολουθούσαν να «πάσχουν» στον δημιουργικό τομέα, έτσι το μόνο που κατάφεραν ήταν στις καθυστερήσεις με πέναλτι του Πογκμπά να διαμορφώσουν το τελικό 3-2.

Αξίζει να σημειωθεί πως αυτή ήταν η τρίτη διαδοχική φορά που η Γιουνάιτεντ χάνει στην έδρα της Μπράιτον, μετά το 1982 (1-0) και πέρσι (1-0)!

Παράλληλα, με τη σημερινή ήττα της ομάδας του Μάντσεστερ τερματίστηκε το σερί του Πογκμπά, ο οποίος μέχρι τώρα όποτε έβαζε γκολ στην Premier League, η Γιουνάιτεντ νικούσε (11/11).

Kι όλα αυτά, ενώ... Μια απ' τα ίδια: «Διαστημική» Σίτι και εξάρα! (video)