«Ε Γιώργο, θυμάσαι τη γκολάρα στο Καζακστάν;»

ΑΘΛΗΤΙΚΑ /ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΑ
Ο Γιώργος Εφραίμ επέστρεψε και χρειάστηκε μόλις πέντε λεπτά για να βάλει το... χέρι του στη νίκη του ΑΠΟΕΛ. Θα πράξει άραγε το ίδιο και στο Καζακστάν;

Το κείμενο δημοσιεύτηκε στο ένθετο «ΓΗΠΕΔΟ» της εφημερίδας «ΠΟΛΙΤΗΣ» (έκδοση Kυριακής 26/8)

Ο Γιώργος Εφραίμ επέστρεψε και χρειάστηκε μόλις πέντε λεπτά για να βάλει το... χέρι του στη νίκη του ΑΠΟΕΛ. Κέρδισε το φάουλ έξω από την περιοχή της Αστάνα και στην εξέλιξή της η φάση έφερε το «χρυσό» γκολ, στο παιχνίδι του ΓΣΠ.

Στο τέλος του αγώνα, όταν ο Κύπριος ποδοσφαιριστής βγήκε από τα αποδυτήρια, τον προσέγγισε κάποιος και του είπε: «Ε Γιώργο, θυμάσαι τι γκολάρα έβαλες στο Καζακστάν;», θέλοντας στην ουσία να του πει ότι περιμένουν από αυτόν να κάνει το ίδιο και στον εκτός έδρας επαναληπτικό με την Αστάνα.

«Ναι, εγώ θυμούμαι το», του απάντησε ο Εφραίμ χαμογελώντας.

Υπενθυμίζουμε ότι ο Γιώργος Εφραίμ σκόραρε το 2016 το γκολ του ΑΠΟΕΛ όταν αυτό αντιμετώπιζε την Αστάνα στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ. Οι γαλαζοκίτρινοι ηττήθηκαν με 2-1.