Δόξα-Ερμής 2-2: Συμβιβασμός στο φινάλε

ΑΘΛΗΤΙΚΑ /ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ CYTA
Γκολ και βαθμούς μοιράστηκαν Δόξα και Ερμής στο πιο αδιάφορο παιχνίδι της ημέρας που έγινε στο Μακάρειο Στάδιο για την πρότελευταια αγωνιστική

Οι δύο ομάδες έμειναν στο ισόπαλο 2-2 και συγκατοικούν με 41 βαθμούς στη δεύτερη θέση του ομίλου.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Γουίλσον στο 8ο λεπτό, ενώ η ομάδα της Αραδίππου ισοφάρισε στο 14' με τον Μαγέλε.

Ο Ουλίσε στο 41' δεν μετουσίωσε την ευκαιρία του σε γκολ, στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το ισόπαλο 1-1.

Ο Αγκουινάλντο στο 87ο λεπτό έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στη Δόξα που φαινόταν πως θα έπαιρνε τη νίκη γοήτρου, ωστόσο ο Ερμής απάντησε στις καθυστερήσεις με τον Κεϊτά ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Δόξα: Ευσταθίου, Παουλίνιο, Δημητρίου, Ρεδόντο, Εμάνουελ, Λόπες, Γουίλσον, Στυλιανού, Εντμάρ, Φοφάνα, Μυρθιανός (52' Αγκουινάλδο)

Ερμής: Παναγόπουλος, Γιαγκουδάκης, Κεϊτά, Σίργκι, Χριστοφή, Φραγκέσκου, Μαγιέλε, Λατόρε, Ντίξον, Γκονζάλες, Μουλαζίμης (39' Ουλίσε)

Προμήνυμα εξελίξεων; Δεν πήγε ούτε στην προπόνηση ο Ρόνι Λέβι!

Πολίτης Sports, 17:35 (τελευταία ενημέρωση 17:35)

Απόλλωνας: 112 «φώτο-κλικς» από τη νίκη επί της Νέας Σαλαμίνας (pics)

Πολίτης Sports, 17:20 (τελευταία ενημέρωση 17:20)