Δεν σηκώνει κεφάλι η Ρόμα, της το 'κανε ξανά η Κίεβο! (video)

ΑΘΛΗΤΙΚΑ /ΔΙΕΘΝΗ ΝΕΑ
Το δεύτερο γκολ στο ημίωρο έδειχνε πως οι τζιαλορόσι θα είχαν ένα εύκολο μεσημέρι στο Ολίμπικο, όμως η Κίεβο αντέδρασε και πήρε τον βαθμό

Για τρίτο σερί αγώνα μένει χωρίς νίκη η Ρόμα!

Οι τζιαλορόσι... κατάφεραν να χάσουν βαθμούς στο εντός έδρας παιχνίδι με την Κίεβο για την 4η αγωνιστική παρότι μέχρι το ημίωρο προηγήθηκαν με 2-0, χάρη σε γκολ από τους Ελ Σαράουι (10') και Κριστάντε (30'), ο οποίος σκόραρε με το πρώτο του σουτ με τη νέα του ομάδα.

Νωρίς (52') στην επανάληψη η Κίεβο μείωσε σε 2-1 με τρομερό σουτ του Μπίρσα, ενώ ο Στεπίνσκι ήταν αυτός που στο 83' ισοφάρισε σε 2-2, χαρίζοντας στην Κίεβο τον δεύτερο σερί της βαθμό, με τον οποίον έφτασε στο -1, καθώς τιμωρήθηκε με αφαίρεση τριών βαθμών.

Η ομάδα της Ρώμης (βασικός ο Μανωλάς), που μάλλον στο δεύτερο ημίχρονο σκεφτόταν τη... Ρεάλ, έφτασε τους πέντε κι έμεινε με μοναδικό τρίποντο αυτό της πρεμιέρας κόντρα στην Τορίνο (0-1), καθώς ακολούθησε η ισοπαλία (3-3) με την Αταλάντα και η ήττα (2-1) από τη Μίλαν.

Aξίζει να σημειωθεί πως η Κίεβο κατάφερε για μόλις έκτη φορά στην ιστορία της στη Serie A να μη χάσει αγώνα στον οποίον βρέθηκε πίσω με δύο γκολ διαφορά και οι τέσσερις από τις έξι είναι κόντρα στη Ρόμα!

Ο Γιάννης στους κορυφαίους dunkers του 21ου αιώνα (videos)

Πολίτης Sports, 17:56 (τελευταία ενημέρωση 17:56)

Μαύρου και Δημητρίου οι κορυφαίοι του ΠΑΣΠ για την 8η αγωνιστική (vid)

Πολίτης Sports, 17:27 (τελευταία ενημέρωση 17:27)