Χαμός στις καθυστερήσεις και «καρέ» ισοπαλιών για Λάτσιο (video)

ΑΘΛΗΤΙΚΑ /ΔΙΕΘΝΗ ΝΕΑ
Στο 96' ολοκλήρωσε την ανατροπή με εκτέλεση πέναλτι του Ιμόμπιλε που δόθηκε από το VAR, όμως ισοφαρίστηκε στο δέκατο λεπτό των καθυστερήσεων!

Ήταν να μη γίνει η αρχή. Η Λάτσιο, που μετρούσε μόνο νίκες (7) και ήττες (4) στα πρώτα της έντεκα παιχνίδια στη Serie A, έφερε το βράδυ του Σαββάτου την τέταρτη και διαδοχική της ισοπαλία, με το εντός έδρας 2-2 κόντρα στη Σαμπντόρια, που συνεχίζει την κρίση στην ομάδα της πρωτεύουσας...

Μάλιστα, η ισοπαλία διαμορφώθηκε με... χιτσκοκικό φινάλε και με δύο γκολ όχι απλώς στις καθυστερήσεις, αλλά από το 96' και μετά!

Οι λατσιάλι αρχικά βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το 21' χάρη σε γκολ του Κουαλιαρέλα και ισοφάρισαν με γκολ του Ασέρμπι στο 79ο λεπτό. Στο 96' ολοκλήρωσαν την ανατροπή με εκτέλεση πέναλτι του Ιμόμπιλε, που δόθηκε από το VAR για χέρι του Άντερσεν, αλλά στο ένατο (!) λεπτό των καθυστερήσεων ισοφαρίστηκαν σε 2-2 από τον Σαπονάρα!

Mε τον έναν βαθμό η Λάτσιο έπιασε στην 4η θέση και στους 25 βαθμούς τη Μίλαν, που όμως την Κυριακή φιλοξενεί την Τορίνο και μπορεί να της ξεφύγει στο +3, ενώ η Σαμπντόρια έφτασε τους 20 βαθμούς και την 8η θέση.

Μαγεία ο Μέσι! Νίκησε... μόνος του τη Λεβάντε και ξανά κορυφή (vid)