Αντίπαλοι Απόλλωνα: Ανατροπή στο 90' για Μαρσέιγ στο Μονακό! (video)

ΑΘΛΗΤΙΚΑ /ΔΙΕΘΝΗ ΝΕΑ
Στο πρώτο της ντέρμπι στη φετινή Ligue 1 η εκ των αντιπάλων του Απόλλωνα στο Europa League κατάφερε να πάρει σπουδαία εκτός έδρας νίκη

Τεράστια νίκη με ανατροπή σε εκτός έδρας ντέρμπι με τη Μονακό πέτυχε η Μαρσέιγ!

Η εκ των αντιπάλων του Απόλλωνα στον 8ο όμιλο του Europa League επικράτησε 3-2 στο Πριγκιπάτο, με τον Ζερμέν να σκοράρει το νικητήριο γκολ στο 90ό λεπτό.

Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη της Μαρσέιγ σε τέσσερις αγώνες στη Ligue 1, με την οποία ανέβηκε στους επτά βαθμούς και την τέταρτη θέση (ισόβαθμη με Λιλ), αφήνοντας τη Μονακό στους τέσσερις.

Η Μαρσέιγ προηγήθηκε με δυνατή κεφαλιά του Μήτρογλου στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, όμως οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν το σκορ με τους Τίλεμανς (48') και Φαλκάο (53').

Ο Τοβάν που πέρασε ως αλλαγή ισοφάρισε με συρτό σουτ σε 2-2 στο 74ο λεπτό, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 90' εκτέλεσε το κόρνερ από το οποίο ο Ζερμέν, που επίσης μπήκε αλλαγή (στο 87'), πέτυχε με κεφαλιά το γκολ της νίκης.

Ο Απόλλωνας θα αντιμετωπίσει τη Μαρσέιγ τη 2η αγωνιστική (4/10) στο ΓΣΠ και την 6η αγωνιστική (13/12) στο Βελοντρόμ.

Μονακό (Ζαρντίμ): Μπενάλιο, Ενρίκς, Γκλικ, Ζέμερσον, Μπαρέκα (81’ Εμπουλά), Αχολού, Μπενασέρ, Λόπες, Γκραντσίρ (66’ Σιντιμπέ), Τίλεμανς (86’ Πελεγκρί), Φαλκάο

Μαρσέιγ (Γκαρσία): Πελέ, Σακάι, Ραμί, Γκουστάβο, Αμαβί, Σανσόν, Στρούτμαν, Οκάμπος, Σαρ (62’ Τοβάν), Παγιέ (87’ Ζερμέν), Μήτρογλου (91’ Καμαρά)

Πολίτης Sports, 00:34 (τελευταία ενημέρωση 00:34)

Ιραόλα: «Δεν αλλάζουμε νοοτροπία»

Πολίτης Sports, 00:27 (τελευταία ενημέρωση 00:27)

Φοβερή ανατροπή από Λεβερκούζεν (αποτελέσματα)

Πολίτης Sports, 00:19 (τελευταία ενημέρωση 00:19)