Άφαντος ο Ρονάλντο, συνεχίζει την προέλαση η Γιουβέντους (vid)

ΑΘΛΗΤΙΚΑ /ΔΙΕΘΝΗ ΝΕΑ
Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να μένει «άσφαιρος» σε ένα ακόμη παιχνίδι, η Γιουβέντους επικράτησε 2-1 στην έδρα της Πάρμα και έκανε το 3x3 στη Serie A...

Απτόητη και χωρίς τέρματα από τον Κριστιάνο Ρονάλντο συνεχίζει η Γιουβέντους την προέλαση της στο ιταλικό πρωτάθλημα.

Η «Γηραιά Κυρία» διαχειρίστηκε με επιτυχία και την αποστολή της στην Πάρμα, της οποίας επικράτησε με 2-1 κι έτσι διατηρεί το απόλυτο «3x3» έπειτα από ισάριθμες αγωνιστικές.

Το προβάδισμα του Μάριο Μάντζουκιτς μόλις στο δεύτερο λεπτό μετέτρεψε την παρουσία της Γιουβέντους σε παθητικό ρόλο στη συνέχεια της αναμέτρησης και ο Ζερβίνιο (33') την τιμώρησε με υποδειγματικό τρόπο. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου μάλιστα, ο Στσέζνι απέτρεψε δεύτερο τέρμα της Πάρμα σε σουτ του Ριγκόνι.

Στο δεύτερο μέρος οι «μπιανκονέρι» παρουσιάστηκαν βελτιωμένοι προς το καλύτερο, σταμάτησαν τα λάθη στην άμυνα και βρήκαν την απάντηση με τη συνεργασία (Μάντζουκιτς-Ματουιντί) για το προβάδισμά τους από τον Γάλλο μέσο στο 58ο λεπτό της αναμέτρησης.